مجله خبری پرشین سازه

مجموعه تجاری و اداری مادر در منطقه 22 تهران

مجتمع تجاری اداری مادر در دو بخش شمالی و جنوبی که حد فاصل این دو بخش، خیابانی بیست‎متری قرار گرفته و یک پل روگذر عــــریض، ارتبـاط پیاده رو بخش‎های شمالی و جنوبی را به یکدیگر متصل کرده است.

بلوک شمالی پروژه مادر۲۰ طبقه اداری با زیربنا خالص ۱۶،۳۶۱ مــتر مربع ۴ طبقه تجاری با زیربنای خالص ۱۶۰۰۰ متر مربع و ۶ طبقه پارکینگ با ظرفیت ۱۲۷۲ خودرو طراحی شده است.

 بلوک جنوبی پروژه مادر نیز شامل ۴ طبقه تجاری با زیربنای خالص ۳۹۰۰ متر مربع و۴ طبقه پارکینگ با ظرفیت ۲۷۰ خودرو می باشد. حیاط مسقف و روباز حد فاصل بخش شمالی و جنوبی در فصول مختلف سال با اختصاص فضاهای متنوع تجاری شامل انواع رستوران و کافی شاپ به عنوان موتور محرک پروژه عمل نموده و با ایجاد کشش در مراجعین به رونق فضاهای تجاری مجتمع مادر می افزاید.

 

مزیت های پروژه مادر :

۱- موقعیت مکانی ایده آل و منحصر به فرد

۲- همجواری و جاذبه های کم‎نظیر و توریستی (همچون ایران مال و... )

۳- دسترسی آسان آینده‎ای درخشان

۴- طرحی مدرن و نمایی زیبا تنوع اصناف


فضاهای طراحی شده در مجوعه تجاری و اداری مادر :

۱- کافی شاپ روباز

امروزه یکی از بخش‌های مجموعه‌ های بزرگ، مراکز مکث میان مدت با قابلیت سرو انواع نـوشیدنی‌ها و غذاهای ســبک می‌باشد. در برج لت مال با عنایت به این مهم، در طبقه دوم فضایی به مساحت ۲۷۰ مترمربع منقسم به سالن سرپوشیده و باغ سالن، جهت خدمت‌رسانی به مراجعین، شاغلین و میهمانان تدارک دیده شده است.

طبقات -۲، -۱، همکف و +۱ در بلوک‌های شمالی و جنوبی به کاربری تجاری اختصاص یافته است. بلوک شمالی شامل ۱۷۱ واحد تجاری متنوع از نظر متراژ (... تا... مترمربع) بوده است.  

طبقات +۲ تا +۲۱ به کاربری اداری اختصاص یافته است.

 

۲-رستوران مجلل

رستورانی مجلل و مدرن با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و استقرار در بالاترین طبقه ۲۲ برج لت‌مال بهترین لحظات را برای مراجعه کنندگان و خانواده‌هایشان رقم خواهد زد تا ضمن آرامش و بهره مندی از غذاهای متنوع ایرانی و فرنگی از چشم انداز بی نظیر و فرح بخش آن به رویایی دور از دسترس، دست یابند. ۵۸۵ متر مربع از طبقه ۲۳ پروژه نیز به عنوان آشپزخانه و جدا از محیط رستوران و مابقی فضای این طبقه به تأسیسات و مسائل فنی برج اختصاص خواهد یافت.

 

۳-پارکینگ

بهره‌مندی از ۱۵۴۲ واحد پارکینگ و تجهیز آن به مدرنترین امکانات جهت کنترل، مدیریت و نظارت، از جمله امتیازات و محسناتی است که کمتر پروژه‌ای آن را دارا می‌باشد. بلوک شمالی پروژه دارای ۱۲۷۲ واحد پارکینگ در طبقات منفی 3 الی منفی 8 و بلوک جنوبی دارای ۲۷۰ واحد پارکینگ در طبقات -۶ الی -۳ می‌باشد.

 

 امکانات و خدمات مجموعه تجاری و اداری مادر :

۱-سیستم دوربین‌ مدار بسته حفاظتی :

تمام فضاهای عمومی و مشاعات به دوربین‌های حفاظتی و سیستم‌های حسگر تشخیص دهنده حرکت جهت حفاظت، حراست، مدیریت و کنترل امنیت از ویژگی‌های خاص مجتمع می‌باشد. کلیه تصاویر در سیستم مرکزی ذخیره شده تا در مواقع لزوم مورد بازبینی قرار گیرد.

 

۲-سیستم تهویه مطبوع :

جهت تأمین سرمایش راهروها، واحدهای تجاری بزرگ و هوای تازه مورد نیاز ساختمان از ۱۹ دستگاه هواساز استفاده خواهد شد و هوای تهویه شده توسط کانال از طریق شفت‌های تأسیساتی و زیر سقف طبقات به فضاها ارسال می‌گردد. جهت تأمین سرمایش فضاهای تجاری از فن‌کویل داکت سقفی استفاده شده است. 

 

۳-سیستم اعلام و اطفاء حریق :

کلیه قسمت‌های مشاع به سیستم اعلان و اطفای حریق و واحدها به سیستم اعلام حریق مجهز خواهند شد. اطفای حریق ساختمان با استفاده از سیستم اسپرنیکلر به همــراه جــعبه‌های آتش نشانی میسر می شود.

 

۴-پله برقی

ارتباط بین طبقات پارکینگ، تجاری و اداری این مجموعه توسط ۸ دستگاه پله برقی با برند مرغوب فندلاند برقرار خواهد شد.

 

۵-آسانسور

همچنین ۱۸ آسانسور و ۲ آسانسور پانوراما در وید مرکزی، ارتباط ما بین طبقات تجاری و اداری را فراهم خواهد نمود.

 

نمای ساختمان


در نماهای داخلی مجموعه از شیشه سکوریت بدون رنگ و انعکاس برای ویترین فروشگاه‌ها، شیشه سکوریت لمینیت شده برای جان پناه و ویدها، شیشه سند بلاست شده پشت رنگ شده برای نماهای بسته و همچنین سنگ برای قسمت‌های بسته نماهای داخلی استفاده خواهد شد.

در کف واحدها از سنگ تراورتن سفید و کف‎سازی فضاهای داخلی از سنگ گرانیت روشن استفاده می‎شود. پوشش سقف‌های کاذب مجموعه نیز از ورق‌های گــچی(کنافرابیتس و سیمان، ورق‌های چوبی، پوشش بوده.

 

نورپردازی :

به منظور جلوگیری از تشتت بصری و عدم تشویش ذهنی مراجعان و ساکنان مجموعه، از سیستم برای مدیریت نورپردازی استفاده شده است. علاوه بر نورپردازی نما، نورپردازی محوطه و واحدهای تجاری بر اساس اصول علمی از جاذبه‌های این مرکز تجاری است و در واحدهای اداری و پارکینگ نیز منطبق بر استانداردها و الگوی مصرف صورت خواهد پذیرفت.