مجله خبری پرشین سازه

پروژه تجاری و اداری آیرانا در منطقه 22

پروژه تجاری و اداری آیرانا  به عنوان بلند مرتبه ترین برج اداری و تجاری منطقه ۲۲، در استثنائی ترین مکان منطقه ۲۲ قرار گرفته است که با دسترسی از چهار طرف به موقعیتی ممتاز تبدیل شده و با چشم انداز همیشگی خود به دریاچه زیبای چیتگر و پارک مجاور آن آینده ای فوق العاده درخشان را در انتظار دارد.

پروژه تجاری و اداری آیرانا با ۳۴ طبقه و مساحت ۷۲۰۰ مترمربع، بلند مرتبه ترین سازه تجاری و اداری منطقه بوده که با پیش بینی گنجایش ۲۲۰۰ دستگاه خودرو، نیازهای خدمات شهری را بخوبی برآورده می نماید.

موقعیت جغرافیایی پروژه تجاری و اداری آیرانا

این پروژه در حاشیه شمالی دریاچه چیتگر و در موقعیتی کم نظیر، واقع در منطقه ۲۲شهرداری تهران (شهرک راه آهن) پیش بینی شده و با آبگیری دریاچه دارای دید زیبا و موقعیت تفریحی ، توریستی مناسبی می باشد. این پروژه به دلیل نزدیکی به بزرگراه همت و حکیم از نظر راه دسترسی به شرق تهران و مرکز شهر و کرج موقعیت مناسبی دارد. به دلیل واقع شدن مجموعه در منطقه با بافت نو، پیش بینی ارتباطات مناسب شهری و طراحی و اجرای شریانهای حیاتی شهری مطابق آخرین ضوابط مصوب انجام شده است.

موقعیت ممتاز و استثنایی پروژه در بهترین نقطه محور تجاری و اداری چهارباغ، نزدیکی به امتداد بزرگراه حکیم و دریاچه چیتگر، از ویژگی های برجسته پروژه به شمار می رود، به طوری که بهره برداری از هریک از طرح های مزبور(دریاچه چیتگر-شهدای خلیج فارس»، «تجمیع برخی از اصناف تهران  و رونق اقتصادی آن»، «امتداد بزرگراه حکیم»، و برخی دیگر از پروژه های تجاری، تفریحی، مواصلاتی و …) می تواند تأثیر به سزایی در افزایش درآمد پروژه تجاری و اداری آیرانا برجای گذارد.

 

امکانات پروژه تجاری و اداری آیرانا :

ویژگی ها و مشخصات اجرایی پروژه آیرانا:

برای ساختمان ۱۳طبقه پارکینگ و ۱۰ طبقه مختلط تجاری در نظر گرفته شده است  ۱۰ طبقه اداری و نیز سطح زیر بنای هر طبقه متفاوت می باشد.

۱-پارکینگ و تأسیسات

بر اساس برآورد صورت گرفته، ۲۲۰۵ پارکینگ برای این مجموعه ساخته خواهد شد.همچنین تأسیسات این مجموعه در بخشی از ۳- و ۴- و طبقه نهم قرار خواهد گرفت.

۲-کاربری تجاری و شهربازی:

طبقات منفی ۲ تا مثبت ۳، مثبت ۷ و ۸ وطبقه ۲۰، تجاری این مجموعه می باشند. ضمناً‌ در طبقات ۴، ۵ و ۶ این مجموعه شهربازی ساخته خواهد شد.

۳-کاربری اداری:

قرار است در طبقات دهم تا نوزدهم واحدهای اداری این مجموعه ساخته شوند.

 

پروژه تجاری و اداری آریانا به عنوان طرح های ملی موجود در منطقه ۲۲ سایر طرح های تفریحی و گردشگری حاشیه دریاچه چیتگر و داخل پارک، پروژه احداث ۳۰۰۰ هکتار مجموعه تفریحی ـ گردشگری در قسمت بالا دست و ضلع شمالی منطقه ۲۲، باغ گیاهشناسی، پارک فناوری، مسیل ورد آورد و … همگی از نقاط قوت موجود و در دست مطالعه در منطقه ۲۲ می باشند.