بامپوش شینگل
مدت زمان تقریبی برای مطالعه این مقاله: 11 دقیقه
امیتاز 0 از 0 رای

بامپوش شینگل

18 نوع بام‌‌پوش شینگل از نوع‌‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در خانه خود جایگزین بام‌‌پوش قبلی کرده و یا نصب کنید. هر کدام مزایا، هزینه‌ها، مصالح و سبک متفاوتی دارند.وقتی می‌خواهید سقف خانه خود را با بام‌‌پوش شینگل جدید جایگزین کنید.

در این صفحه با بامپوش شینگل آشنا می شوید:

  انواع مختلف بامپوش شینگل

  یک بام‌‌پوش شینگل جدید یک سرمایه‌گذاری بزرگ به شمار می‌‌رود، بنابراین لازم است تا هزینه نصب برخی از انواع شینگل و همچنین طول عمر مورد انتظارتان از بام را در نظر بگیرید.

  شما می‌خواهید مطمئن شوید که سقف جدید شما برای مدت زمانی که می‌خواهید خانه خود را داشته باشید، دوام خواهد داشت. عمر متوسط یک شینگل آسفالتی جدید 15 تا 20 سال است.

  در اینجا رایج‌ترین انواع بام‌‌پوش‌های شینگل که صاحبان منازل در خانه‌‌های خود نصب‌کرده‌اند، آورده شده است:

  شینگل آسفالتی سه لایه

  هزینه‌‌های بام‌‌پوش شینگل آسفالتی در مرحله نصب مقرون به‌صرفه‌ترین است. آن‌ها رایج‌ترین نوع بام‌‌پوش هنگام تعویض و یا نصب بام‌‌پوش جدید در منازل هستند که صاحبان خانه‌‌ها آن‌ها را انتخاب می‌کنند.

  در حالت کلی سه نوع شینگل آسفالتی وجود دارد: شینگل آسفالتی سه لایه، شینگل آسفالتی فایبرگلاس و شینگل آسفالتی معمارانه. شینگل آسفالتی سه لایه مقرون به‌صرفه‌ترین نوع است اما نازک تر است، دارای پایه ورقه‌‌ای از مواد ارگانیک بوده و سریع‌تر از شینگل فایبرگلاس یا معمارانه فرسوده می‌شوند. در هر جایی قیمت متوسط برای شینگل آسفالتی سه لایه بسته به شیب، زاویه و اندازه بام شما بین 5000 تا 8000 دلار است. شما می‌‌توانید انتظار داشته باشید که برای نصب بام‌‌پوش یک خانه یک طبقه با اندازه استاندارد به ازای هر فوت مربع 0.85 تا 1.50 دلار یا به ازای هر مترمربع 85 تا 150 دلار بپردازید. شینگل‌‌های معمارانه کمی گران تر بوده و نصب آن‌ها در حدود 1.50 تا 5.50 دلار در هر فوت مربع هزینه‌‌بر است.

  شینگل معمارانه

  شینگل معمارانه در گزینه‌های شینگل آسفالتی نسبت به شینگل سه لایه دوام بیشتری دارد. دارای ظاهری شکیل بوده و یک لایه‌‌ی اضافی دارد که باعث‌‌ می‌‌شود تا کمی طراحی‌شده‌‌تر به نظر برسند. نصب شینگل معمارانه در هر فوت مربع 1.50 تا 5.50 دلار و یا در هر مترمربع 150 تا 550 دلار هزینه دارد که کمی بیشتر از هزینه نصب انواع دیگر آن است.

  بامپوش شینگل

  آن‌ها سبک‌های لوکس تری به نظر می‌‌رسند و صاحبان خانه آن‌‌ها را ترجیح می‌دهند. این نوع بام‌‌پوش‌‌ها حتی می‌توانند شبیه به طرح‌‌های چوب برش‌‌خورده به نظر برسند. اگرچه آن‌ها گران‌‌تر هستند، اما می‌توانند دو برابر شینگل‌‌های آسفالتی سه لایه عمر کنند. شینگل‌‌های آسفالتی معمارانه با نگهداری مناسب می‌توانند از 30 تا 50 سال یا بیشتر ماندگاری داشته باشند. اگرچه برخی از صاحبان خانه‌‌ها تصمیم می‌گیرند که خودشان یک بام‌‌پوش جدید را نصب کنند، اما ما اکیداً پیشنهاد می‌کنیم برای انجام این کار یک پیمانکار محلی بام را استخدام کنید.

  بیشتر بخوانید: بانک اطلاعات ساختمان

  بام‌‌پوش شینگل فلزی

  بام‌‌پوش‌‌های شینگل فلزی از نظر ظاهری شیک هستند و برای انتخاب آن‌ها تنوع رنگی زیادی وجود دارد. نصب بام‌‌پوش شینگل فلزی بسیار آسان بوده و این بام‌‌پوش‌‌ها بسیار سبک‌وزن هستند که این نکته آن‌ها را به گزینه‌ای مناسبی برای خانه‌هایی که سیستم سقف آن‌‌ها نمی‌تواند وزن گزینه‌های سنگین‌‌تر را به راحتی تحمل‌‌ کند تبدیل می-کند. بام‌‌پوش شینگل فلزی می‌تواند از 75 تا 100 سال ماندگاری داشته باشد و در مقایسه با سایر انواع بام‌‌پوش‌‌ها یکی از طولانی‌ترین میانگین عمرها را دارد. در محیط زندگی شما هزینه نصب بام‌‌پوش شینگل فلزی ممکن است بسته به متوسط قیمت نیروی کار در محله شما متفاوت باشد. به طور متوسط بام‌‌پوش شینگل فلزی 2.80 تا 3.85 دلار در هر فوت مربع یا 280 تا 385 دلار در هر مترمربع هزینه دارد. بام‌‌پوش شینگل فلزی نیز به صورت صفحات ورق می‌‌باشد.

  اگرچه برخی از صاحبان خانه برای نصب بام‌‌پوش شینگل فلزی به اندازه کافی مهارت دارند، اما ما پیشنهاد می‌کنیم برای انجام کار خود یک متخصص محلی استخدام کنید.

  5 نوع از مصالح متداول بام‌‌پوش‌‌های فلزی عبارت‌اند از:

  • بام‌‌پوش‌‌های فلزی آلومینیومی
  • بام‌‌پوش‌‌های شینگل مسی
  • بام‌‌پوش‌‌های فولادی به صورت گالوانه، گالوانیزه و آبکاری شده با فولاد
  • بام‌‌پوش‌‌های فلزی ساخته‌شده از قلع
  • بام‌‌پوش‌‌های فلزی از جنس روی

  بام‌‌پوش‌‌های شینگل چوبی

  بام‌‌پوش‌‌های شینگل چوبی از انواع مختلف چوب ساخته می‌‌شوند که به بخش‌‌های نازک تقسیم می‌شوند. دو گزینه برای انواع سبک‌‌های بام‌پوش‌‌ چوبی به نام‌های چوب‌‌های برش خورده و شینگل‌‌های چوبی وجود دارد. تفاوت این دو در این است که شینگل‌‌های چوبی به صورت شکل‌‌های کامل و یکپارچه بریده می‌شوند درحالی‌که چوب‌‌های برش خورده، بریده‌شده و قطعه‌قطعه می‌‌شوند تا جلوه‌‌ای سنتی و ساده ایجاد شود. هزینه نصب شینگل چوبی 4.25 تا 9.50 دلار در هر فوت مربع یا 425 تا 950 دلار در هر مترمربع است. شینگل چوبی، بسته به نوع چوب مورد استفاده و نحوه برخورد با آن قبل از نصب بر روی خانه، می‌تواند از 15 تا 50 سال عمر کند.

  بام‌‌پوش‌‌های چوبی برش‌‌خورده

  بام‌‌پوش‌‌های شینگل چوبی برش‌‌خورده به طور معمول از درختان سرو که قدمتی بین 200 تا 300 سال دارند ساخته می‌‌شوند. برای ساختن شینگل‌‌ها، تنه‌‌های درختان به قسمت‌‌هایی به نام برش‌‌ها تقسیم می-شوند. این همان چیزی است که به شینگل‌‌ها ظاهری زبر و ناصاف می-دهد. شینگل‌‌ها در صورت نصب صحیح و نگهداری به داشتن طول عمر بیشتری نسبت به شینگل‌‌های آسفالتی معروف‌اند. همچنین از زیبایی ظاهری بالاتری برخوردار هستند اما گران تر هستند و از نظر محیطی پایدار نیستند. چوب‌‌های برش خورده معمولاً گران‌‌تر از شینگل‌‌های چوبی هستند و حدود 6 تا 10 دلار در هر فوت مربع هزینه‌دارند. چوب‌‌های برش‌‌خورده با نگهداری منظم می‌توانند از 30 تا 40 سال دوام داشته باشد.

  شینگل خورشیدی

  بام‌‌پوش شینگل خورشیدی یکی از مدرن‌ترین انواع بام‌‌پوش شینگل است که شما امروزه می‌توانید آن را نصب کنید. آن‌ها در مقایسه با سایر گزینه‌های بام‌‌پوش گران‌‌تر هستند اما تنها برای حفظ خانه شما از ورود آب کارایی ندارند. شینگل خورشیدی برای تولید برق و تأمین انرژی خانه شما طراحی شده است. نصب شینگل خورشیدی به طور متوسط 21 تا 25 دلار در هر فوت مربع یا 2100 تا 2500 دلار در هر مترمربع هزینه دارد. شینگل‌‌های خورشیدی از نظر ظاهری جذاب هستند، اما لازم نیست آن‌ها را بر روی تمام سقف خانه خود نصب کنید. شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع بام‌‌پوشی می‌خواهید تا در کنار بام‌‌پوش شینگل خورشیدی خود نصب کنید. شینگل‌‌های خورشیدی فقط در ضلع جنوبی سقف به صورت بهینه عمل می‌کنند و آن بخش جایی است که در صورت وجود امکان نصب شینگل خورشیدی باید این بام‌‌پوش در آن قسمت نصب گردد. امکان نصب شینگل خورشیدی در وجه شرقی و غربی نیز وجود دارد، اما کارایی آن‌ها به همان اندازه نخواهند بود. شینگل خورشیدی می‌تواند از 20 تا 25 سال ماندگاری داشته باشد.

  بام ‌‌پوش شینگل سنگ‌‌لوح

  در بام ‌‌پوش شینگل سنگ‌‌لوح مصالح بام‌‌پوش سنگ هستند که به صورت شینگل نصب می‌شوند. شینگل‌‌های سنگ‌‌لوح نازک هستند اما زمانی که کل سقف از آن‌ها ساخته شود بسیار سنگین می‌شوند. سنگ‌‌لوح از زیبایی طبیعی برخوردار است که باعث می‌‌شود بسیاری از افراد طرفدار آن‌‌ها باشند، اما بام‌‌پوش‌‌های شینگل سنگ‌‌لوح از نظر رنگ و شکل ظاهری تنوع چندانی ندارند. شینگل‌‌های سنگ‌‌لوح به طور متوسط برای نصب به 8 تا 14 دلار در هر فوت مربع یا 800 تا 1400 دلار در هر مترمربع هزینه نیاز دارند. نصب سنگ‌‌لوح دشوارتر است اما آن‌ها پس از اجرای صحیح، یکی از گزینه‌‌های مناسب برای بام‌‌پوش با طولانی‌ترین طول عمر‌‌ را به شما ارائه می‌دهند. شینگل‌‌های سنگ‌‌لوح برچسب گران-قیمت بودن خورده‌‌اند، اما این بدان معنی نیست که اگر قادر به پرداخت هزینه آن باشید، این نوع بام‌‌پوش گزینه مناسبی برای شما نیست. بسیاری از مردم اعتقاددارند که بام‌‌پوش‌‌های سنگ‌‌لوح به نسبت قیمت ارزش نصب دارند زیرا مدت ماندگاری آن‌ها بیشتر از یک عمر طول خواهد کشید. بام‌‌‌‌پوش سنگ‌‌لوح می‌تواند از 60 تا 150 سال دوام داشته باشد.

  بام‌‌پوش شینگل لاستیکی

  بام‌‌پوش شینگل لاستیکی محصولی منحصربه‌فرد و خاص است و با چینش لاستیک به صورت شینگل، بسیار شبیه به شینگل آسفالتی می‌‌شود که امروزه در بسیاری از خانه‌ها استفاده می‌شود. نصب شینگل لاستیکی ساده است و به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارد، اما کمی گران‌‌تر از شینگل آسفالتی است. هزینه بام‌‌پوش شینگل لاستیکی در هر منطقه از 4.00 تا 8.25 دلار در هر فوت مربع یا 400 تا 825 دلار در هر مترمربع است. با این وجود، بام‌‌پوش لاستیکی می‌تواند از 15 تا 25 سال در خانه شما دوام داشته باشد. بام‌‌پوش شینگل لاستیکی همچنین می‌تواند به کاهش هزینه‌‌های مربوط به مصرف انرژی شما کمک کرده و سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های سالانه تأمین امکانات رفاهی شما شود. همچنین نوع غشاء لاستیکی که نصب می‌کنید بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد. مقرون به‌صرفه‌ترین بام‌‌پوش‌‌های لاستیکی TPO ها و PVC ها و گران‌‌ترین بام‌‌پوش لاستیکی EPDM ها هستند.

  بیشتر بخوانید: ساختمان

  با‌‌م‌‌پوش شینگل کامپوزیت پلاستیکی

  به طور کلی شینگل‌‌های کامپوزیت پلاستیکی از مواد پلاستیکی بازیافت شده تولید می‌شود. آن‌ها راهی برای دستیابی به ماندگاری و عمر بیشتر از پلاستیک و مواد دیگری هستند که در اکثر موارد به سادگی از بین می روند، بنابراین آن‌‌ها گزینه مناسبی برای تعویض بام‌‌پوش به شمار می‌‌روند و دوستدار محیط‌زیست هستند. انتظار داشته باشید که شما باید برای نصب شینگل پلاستیکی در یک خانه با اندازه استاندارد و با یک طبقه 4 تا 6 دلار در هر فوت مربع و یا 400 تا 600 دلار در هر مترمربع بپردازید. شینگل کامپوزیت پلاستیکی می‌تواند شبیه به سنگ‌‌لوح‌‌ها و چوب‌‌های برش‌‌خورده طراحی شود. آن‌ها بسیار سبک تر از سنگ‌‌لوح‌‌ها یا انواع دیگر بام‌‌ها هستند که این مسئله نصب آن‌ها را آسان می‌کند. شینگل کامپوزیت پلاستیکی نسبتاً مقرون به صرفه است، اما مانند سایر انواع شینگل ماندگاری مناسبی ندارد. شینگل کامپوزیت پلاستیکی بسته به نوع پلاستیکی که برای نصب انتخاب کرده باشید، بین 7 تا 20 سال ماندگاری دارد.

  بامپوش شینگل سفالی

  بام‌‌پوش‌‌های شینگل سفالی یکی از بادوام‌ترین بام‌‌پوش‌‌ها هستند که می‌توانید نصب کنید، اما این نکته تنها در صورت نصب صحیح سفال‌‌ها اتفاق می‌افتد. سفال‌ها در صورت قرار گرفتن روی یک لایه ملات، تنها پس از گذشت یک دهه از بین می روند. شینگل‌‌های سفالی بسته به نوع سفالی که انتخاب می‌کنید خیلی گران نیستند، اما نصب آن‌ها برای شما هزینه اضافی‌‌تری خواهد داشت. همچنین ممکن است لازم باشد قبل از نصب برای تقویت سقف جهت تحمل وزن سفال جدید، هزینه‌ای را بپردازید. برخی از بام‌‌پوش‌‌های سفالی شبیه به بام‌‌پوش‌‌های فلزی هستند چرا که طول عمر آن‌ها با نگهداری مناسب می‌تواند تا 100 سال ادامه یابد. 8 نوع بام‌‌پوش سفالی وجود دارد که می‌‌توانید آن‌ها را در اطراف خود مشاهده کنید. متداول‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • سفال‌های قیری
  • سفال‌های سرامیکی
  • سفال‌های کامپوزیت
  • سفال‌های بتنی به هم پیوسته
  • سفال‌های مسی
  • سفال‌های فلزی
  • سفال‌‌های ماسه پلیمری
  • سفال‌های سنگ‌‌لوح
  پرسش و پاسخ‌های متداول

  شینگل آسفالتی بسیار ارزان‌تر از بام‌‌پوش‌‌های شینگل لوکس مانند بام‌‌پوش‌‌های سنگ‌‌لوح یا سفالی و ارزان تر از بام‌‌پوش شینگل فلزی است. با این وجود، آن دسته از بام‌‌پوش‌‌های شینگل با قیمت بالا دارای مزایای دیگری هستند که شینگل آسفالتی نمی‌تواند در دوام، زیبایی و طول عمر کلی با آن‌ها رقابت کند.شینگل آسفالتی بسیار ارزان‌تر از بام‌‌پوش‌‌های شینگل لوکس مانند بام‌‌پوش‌‌های سنگ‌‌لوح یا سفالی و ارزان تر از بام‌‌پوش شینگل فلزی است. با این وجود، آن دسته از بام‌‌پوش‌‌های شینگل با قیمت بالا دارای مزایای دیگری هستند که شینگل آسفالتی نمی‌تواند در دوام، زیبایی و طول عمر کلی با آن‌ها رقابت کند.

  با اینکه هزینه اولیه برای نصب بام‌‌پوش فلزی گران‌‌تر از بام‌‌پوش-های دارای روکش آسفالتی است، یک بام‌‌پوش فلزی در مقایسه با طول عمر یک بام‌‌پوش آسفالتی که حدود 20 سال است، می‌تواند تا 60 سال دوام آورد. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در یک خانه بمانید، بام‌‌پوش فلزی ممکن است سرمایه‌گذاری بهتری برای شما باشد. انواع مختلفی از بام‌‌پوش‌‌های شینگل فلزی نیز وجود دارد که در نقاط مختلف به صورت متفاوت قیمت‌گذاری می‌شود و ممکن است در کل هزینه‌های نصب، برای شما راه‌‌گریز و آزادی عمل ایجاد کنند.

  شینگل آسفالتی سه لایه، شینگل معمارانه، بام‌‌پوش شینگل فلزی، بام‌‌پوش‌‌های شینگل چوبی ،بام‌‌پوش‌‌های چوبی برش‌‌خورده، شینگل خورشیدی، بام ‌‌پوش شینگل سنگ‌‌لوح، بام‌‌پوش شینگل لاستیکی، با‌‌م‌‌پوش شینگل کامپوزیت پلاستیکی، سفالی

  نظرات

  کلیه حقوق برای شرکت ارتباطات ماندگار پرشین محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Ertebatat Mandegar Persian Ltd. Ertebatat Mandegar Persian Company ® , All Rights Reserved.