برج جده، بلندترین آسمان‌خراش بعدی جهان امروز
مدت زمان تقریبی برای مطالعه این مقاله: 3 دقیقه
امیتاز 5 از 1 رای

برج جده، بلندترین آسمان‌خراش بعدی جهان امروز

برج جده، آسمان‌خراشی که به‌زودی به‌عنوان بلندترین ساختمان جهان شناخته خواهد شد در حال برپایی در کویر می‌باشد. زمانی که برج جده در عربستان سعودی بازگشایی شود، برج خلیفه دبی را که به‌عنوان بلندترین آسمان‌خراش دنیا با اختلاف 72متر برکنار خواهد کرد.

در این صفحه با برج جده، بلندترین آسمان‌خراش بعدی جهان امروز آشنا می شوید:

  هزینه ساخت‌وساز برج جده 4/1 میلیارد دلار برآورد شده است. زمانی که در اواخر سال 2017، CNN از سایت بازدید کرد، ارتفاع برج 252 متر بود و در همان زمان منظره‌ی گسترده‌ای از قلمرو داشت.این برج، جواهر تاج شهر اقتصادی جده خواهد بود، پروژه‌ای تجاری و مسکونی با 3/5 میلیون مترمربع که دارای خانه، هتل و اداره به همراه جاذبه‌های توریستی خواهد بود. ولی پروژه به‌طور منظم پیش نرفته است.

  یک بنای جهانی

  تأخیرهای متنوعی از زمان شروع ساخت که در سال 2013 بوده، وجود داشته است. از نوامبر سال 2017، دو تا از حامیان اصلی پروژه – شاهزاده سعودی الولید بن تلال، یک تاجر و سرمایه‌گذار توانمند و بکر بن‌لادن، رئیس کمپانی ساخت برج جده گروه بن‌لادن – درگیر سیاست‌های ضد فساد کشور بوده‌اند به‌طوری‌که با صدها سؤال در رابطه با اتهامات فساد مواجه شدند.
  کمپانی اقتصادی جده، توسعه‌دهنده آسمان‌خراش، به CNN اقرار کرده است که پروژه طبق برنامه‌ریزی در سال 2020 خاتمه خواهد یافت.درحالی‌که امروزه محل برج توسط کویر محاصره‌شده، پس از اتمام، برج در مرکز توسعه شهر اقتصادی جده خواهد بود.

  ورود به برج جده

  اتمام بلندترین ساختمان جهان، برج جده، در سال 2020 در عربستان سعودی برنامه‌ریزی‌شده است. با به رخ کشیدن مساحت طبقه 243،866 مترمربع در 252 طبقه، این برج همچنین دارای بلندترین عرشه دید منظره در ارتفاع 664 متر از زمین با سکوی خارجی به مساحت 500 مترمربع می‌باشد.

  دیگر تجهیزات شامل هتل چهارفصل 5 ستاره و 97 آپارتمان با خدمات وابسته شامل 7 آپارتمان دوبلکس می‌باشد. دفاتر اداری در 7 طبقه می‌باشند به‌طوری‌که 4 رده مسکونی وجود خواهد داشت که شامل 325 آپارتمان می‌باشد.
  آسانسورها به ارتفاع رکورد 660 متر می‌رسند درحالی‌که بالابرهای دو عرشه‌ای که بازدیدکنندگان را مستقیماً از طبقه 1 ساختمان به عرشه منظره می‌برند می‌توانند با سرعت 5/12 مایل در ساعت حرکت کنند. به بیانی دیگر، می‌توانند میهمانان را به عرشه شاتل کنند.

  برج جده

  زمانی که برای اولین بار به برج می‌رسید، شما 20 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارید بنابراین، انگار هر طبقه تجربه جدیدی در آن ساختمان می‌باشد.
  توسعه‌دهنده باور دارد که برج جده یک برگ برنده برای منطقه‌ای خواهد بود که به‌طور سنتی به‌عنوان دروازه‌ای به سمت شهرهای مقدس مکه و مدینه عمل کرده است.
  حشام جمعه، مسئول اصلی توسعه کمپانی اقتصادی جده اضافه می‌کند، «پیش‌ازاین که برج اینجا باشد، این مکان به‌عنوان مکانی که مردم در آن زندگی کنند در نظر گرفته نمی‌شد، ما در حال خلق یک شهر مستقل هستیم ... تا مجبور نباشید اینجا را ترک کنید. این پروژه در حال تغییر دادن خط‌مشی جده می‌باشد».
  به نقل از حمود«ساختن چنین برجی، به این عظمت، واقعاً چیزی است که من فکر نمی‌کردم انجام دهم»وی افزود «جده درصحنه بین‌المللی شهرهای مدرن مجدداً موقعیت جدیدی خواهد یافت. شما درباره‌ی مرکز دبی صحبت می‌کنید  و حالا ما مرکز جده خواهیم داشت.»

  دورنمای برج جده

  ساخت برج جده در دورنمای سعودی 2030 جای دارد، یک برنامه دولتی که برای ایجاد تنوع در اقتصاد قلمرو و کاهش وابستگی آن به نفت هدف‌گذاری شده است. دورنمای 2030 استراتژی توسعه این پروژه می‌باشد . این دستورالعملی است که به معماران و طراحان شهرسازی داده‌شده است. بااین‌حال هدف نهایی ارتقای وضعیت شهر به‌عنوان یک‌مهره اصلی جهانی می‌باشد.
  مصری‌ها، اهرام می‌سازند. در فرانسه در قرون‌وسطی، تمام این کلیساهای عظیم را می‌سازند و در زمان مدرن، آن‌ها نیویورک، شیکاگو را می‌سازند؛ بنابراین واقعاً، این‌یک نمادی از استحکام و ابتکار می‌باشد، به‌مانند هر شهری: پس از پول، پس از قدرت، شما به استحکام نیاز دارید. پس از استحکام، می‌خواهید چیزی تأسیس کنید، چیزی برای جهان باقی بگذارید. امروز، جده ساختمانی خواهد داشت که نسل‌های متعددی خواهند آمد و درباره آن صحبت خواهند کرد.

  پرسش و پاسخ‌های متداول

  نظرات

  کلیه حقوق برای شرکت ارتباطات ماندگار پرشین محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Ertebatat Mandegar Persian Ltd. Ertebatat Mandegar Persian Company ® , All Rights Reserved.