مجله خبری پرشین سازه

مجتمع تجاری و اداری باران در شریعتی

مجتمع تجاری و اداری باران در منطقه ۳ شهرداری تهران و قرارگرفتن ۶۶ سفارت و مراکز عمده تجاری و اقتصادی، موسسات دولتی، مراکز آموزش عالی، بوستان های فرامنطقه ای (ملت، بهشت مادران، طالقانی) کتابخانه و مراکز تفریحی و فرهنگی، مـراکز ورزشی (کوثر، انقلاب) ؛ مسـاجـد و حسینیه ها (قبا، الغدیر، حسینیه ارشاد) و همچنین استقرار گذرگاه های وسیع شهری مانند بزرگراه شهید صدر، شهید مـدرس، شهید چمـران، شهید همت و رسالت، منطقه ۳ را به یکی از مهم ترین مناطق مسکونی، اداری وتجاری تهران تبدیل نموده است.

مجتمع تجاری و اداری باران در زمینی به مساحت دوازده هزار مترمربع با زیربنای 156هزار مترمربع، این مجتمع با هدف ایجاد محیطی ایده آل برای کسب و کار، فضایی مناسب برای دفاتر اداری، محلی جهت امکان خرید کالا و گذران اوقات فراغت، مطابق با استانداردهای جهانی میباشد.


قرارگیری موقعیت جغرافیایی مجتمع باران :

مجتمع تجاری و اداری باران در خیابان شریعتی و مابین خیابان میرداماد و اتوبان همت، نبش خیابان دشتستان سوم واقع شده است. دسترسی آسان از طریق بزرگراههای شهید همت، آیت الله مدرس، رسالت و صیاد شیرازی، این مجتمع را بلحاظ دسترسی، در موقعیتی ممتاز قرار داده است.


جزئیات معماری :


سازه برج تجاری اداری باران از نوع اسکلت بتنی و سیستم باربر سازه ای با دیوار برشی مسلح به همراه قاب خمشی انتخاب شده است. طراحی و اجرای سازه مجتمع باران که این پروژه را به لحاظ ایمنی و استحکام در برابر عوامل طبیعی؛ به پروژه ای ممتاز و قابل اعتماد تبدیل نموده است. نمای بیرونی، به ایمنی، زیبایی و روز آمد بودن توجه ویژه ای صورت گرفته است، به همین منظور از نمای شیشه ای مدرن به همراه ترکیبی از نمای کامپوزیت و سرامیکی استفاده شده است.

به منظور سهولت رفت و آمد در طبقات تجاری و اداری، علاوه بر پیش بینی محل های جداگانه، از تجهیزات مدرن و مناسب به تعداد کافی بهره گرفته شده است، بر همین اساس مجموعا ۲۳لاین  آسانسور جهت ارتباط بین طبقه -۷ تا طبقه بیست و سوم در نظر گرفته شده است. جهت دسترسی به طبقات تجاری، تعداد ۱۴ دستگاه پله برقی، ۲ دستگاه آسانسور پانوراما، یک راه پله دکوراتیو و ۶ راه پله مجزا در نظر گرفته شده است.  


ویژگی امکانات و خدمات رفاهی :

در مجتمع تجاری و اداری باران با توجه به رویکرد و نگرش سازندگان، در راستای ایجاد محیطی مناسب به منظور خریداری تمامی کالاهای مورد نیاز با سرعت و سهولت و فضائی ایده آل برای دفاتر اداری و همچنین دسترسی آسان به فضاهای تجاری و اداری؛ امکاناتی مانند:

 ۶ طبقه پارکینگ (طبقات منفی ۲ تا منفی ۷)

 ۱ دستگاه آسانسور مخصوص حمل زباله

راه پله دکوراتیو جهت بخش تجاری

کافه در وید طبقه اول ورستوران و کافه در طبقه پنجم و سالن اجتماعات و و شهربازی در طبقه ششم کنفرانس در طبقۀ هفتم و هشتم تا بیست و سوم اداری تعبیه و جانمایی شده اند.